28. ارديبهشت 1396 - 19:11   |   کد مطلب: 22102
صبریه: کالبدشکافی و حل ریشه ای مشکلات زنان کارتن خواب و خیابانی تنهاراه خشکاندن این آسیب اجتماعی است و ارائه ی طرح های تک بعدی که فقط یک شاخه آسیب را حل می کند آن هم با نگرشی ظالمانه ،اثرگذار نخواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبریه ؛ مطرح کردن  موضوع عقیم سازی زنان کارتن خواب،کاری تک بعدی و با نگرشی سطحی است که فقط بعد بارداری زنان خیابانی را مد نظر قرار داده است اما ابعاد ترویج فساد و فحشاد و انتقال بیمارهایی مانند ایدز را که جامعه ای را از بین می برد فراموش نموده است.

 

باید با نگرشی معقولانه به دلایل به وجود آمدن  زنان خیابانی این تهدید اجتماعی را ریشه ای و اساسی حل کرد تا از عواقب ناشی ازحضور چنین افرادی در جامعه بطور کلی جلوگیری کرد.

 

کشف و حل ریشه ی ایجاد زنان خیابانی ضروریست

 

سیاوش قلی پور جامعه شناس در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبریه اظهار داشت: حل مشکلات زنان جامعه خصوصا زنان کارتن خواب و معتاد ، وظیفه ی مسئولان است نه آنکه برای رهایی ازحل معضل زنان خیابانی  طرح عقیم سازی ارائه شود.

 

وی ادامه داد: پیشگیری از بارداری این قشر با لوازم مختلف ضدبارداری ممکن است پس بیان طرح عقیم سازی علاوه بر ظلم یک کار عبث نیز هست.

 

قلی پور افزود: حل بنیادی آسیب ناشی از زنان خیابانی در صورتی ممکن می گردد که این مشکل و دلیل گرایش این زنان به چنین کاری از بین برود تا این معضل بطور کلی ریشه کن شود نه آنکه طرح عقیم سازی با نگرشی بصورت تک بعدی پیگیری شود.

 

عقیم کردن زنان کارتن خواب یعنی فرار از حل مشکل قربانیان اجتماعی است

 

طاهره صالحی کارشناس ارشد جامعه شناسی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبریه اظهار داشت: آماری که در اخبار منتشری در رسانه ها منتشر می شوند گواهی بر افزایش زنان کارتن خواب دارد و این یعنی افزایش مشکلات اقتصادی ، فرهنگی و خانوادگی  در جامعه را شاهد هستیم که  مسبب این معضل هستند پس مسئولان و کارشناسان باید مشکلات را حل کنند بعد طرح عقیم سازی ارائه دهند.

 

وی با بیان تاسف از اینکه برخی چنین طرح هایی را مطرح می سازند افزود: باید ابتدا دلایل و ریشه های بروز چنین آسیب هایی را مشخص کرد و با تلاشی مضاعف آسیب های این گروه آسیب دیده را حل نمود و در صورت عدم جواب دهی اقدام به ارائه طرح های مختلف نمود.

 

صالحی ادامه داد:  ار افراد مطرح کننده عقیم سازی زنان خیابانی که قبلا در خصوص آزادی و حقوق زنان  سخن ها گفته اند بعید به نظر می رسد که با بیان چنین طرحی نفی کننده حق آزادی از افراد آسیب دیده شوند.

 

وی گفت: توجه به این نکته لازم است که عقیم سازی زنان کارتن خواب فقط از تولد کودکان آنان جلوگیری می نماید اما از گسترش بیماریهای قابل انتقال مانند ایدز از روابط جنسی متعدد جلوگیری نمی کند پس عقیم سازی را مناسبی برای پیشگیری از آسیب نیست.

 

این کارشناس بیان کرد: ریشه  و عیب یابی بروز زنان خیابانی در جامعه باید در دستور کار مسئولان امر قرار گیرد و دلایل روی آوردن این زنان را به این سمت و سو را یافت و دلایل را حذف کرد تا از بروز مشکلاتی از این جنس  پیشگیری یا جلوگیری نمود.

 

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه
پارلمان مجازی ایران