18. تير 1396 - 12:06   |   کد مطلب: 22869
صبریه: امروز تاثیرات تهاجم فرهنگی و تبلیغات ماهواره‌ای موجب افزایش طلاق،خیانت و سستی بنیان خانواده شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبریه؛ این روزها دختران جوان زیادی هستند که دیگر سراغ چادر را نمی‌گیرند، کار به همین جا ختم نمی‌شود، وضعیت پوشش در برخی خیابان‌های شهرهای ما تعریفی ندارد، حتی از روسری خبری نیست، لباس‌های تنگ و بدن‌نما در برخی معابر شهری ما نمایان است.

 

آدم‌ها نیز بی‌تفاوت از کنار هم می‌گذرند و دیگر از امر به معروف و نهی از منکر خبری نیست، مبلغان دینی ما برای تبلیغ حجاب تنها مانده‌اند و بس. دستگاه‌های فرهنگی هم جز موازی کاری در این بخش کار دیگری ندارند و البته برخی می‌گویند متولی ما نیستم امان از این بشقاب کثیف.

 

حجاب وسیله حفظ زن است نه محدودیت و ما میبینیم خانم‌های محجبه چادری در تمام مشاغل وجود دارند و خود از وضعیت خود راضی هستند، مانند نمایندگان زن در شورای اسلامی، اساتید دانشگاه، پزشکان متعهد، دبیران و کارکنان ادارات مختلف نظام اسلامی که با حفظ حجاب به فعالیت‌های اجتماعی می‌پردازند.

 

مردانی که زنان خود را آزادانه برای استفاده انسانهای هوسباز نیمه عریان و با آرایش‌های جذاب در کوچه و خیابان میگردانند، میدانستند این وضعیت روابط عاطفی مرد و زن را به شدت کاهش میدهد و در درازمدت خود این مردان نیز با نگاه آلوده به زنان و دختران مینگرند و نسبت به همسران خود بیعلاقه شده و به آنها خیانت میکنند و زنان نیز با دیدن مردانی زیباتر و خوش‌اندام‌تر از شوهرانشان به گناه میافتند و کانون گرم زندگی آنها از هم میپاشد و بهترین دلیل بر این مطلب طلاقهایی است که به سبب این خیانتها اتفاق میافتد.

 

بی غیرتی از آثار بجای مانده از تهاجم فرهنگی و تبلیغات ماهواره‌ایست

 

سمیه جمشیدی مدرس حوزه علمیه اسلام آباد در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبریه اظهار داشت: اثرات استفاده از ماهواره را در جامعه در ظاهر آرایش کرده و لباس های نامتناسب و خارج از عرف می توان دید.

وی ادامه داد: بی خیالی نسبت به هر چیز با ارزش اولین اقدام ماهواره است که افراد را به تسخیر خود در می آورد و فرهنگ و آنچه می خواهد بدون هیچ فشاری  به وی تلقین می سازد.

 

این مدرس بی غیرتی نسبت به نوامیس و آزاد گذاشتن آنان برای حضور در جامعه با هر پوششی مسبب سست شدن بنیان خانواده دانست و افزود: ظهور بدحجابی و تبلیغ برهنگی و خیانت در ماهواره دارای نمود واقعی در جامعه نیز است که آموزش دهنده خیانت و فساد در جامعه می باشد.

 

جمشیدی خاطر نشان کرد: ماهواره‌‌ﻫﺎ ﺑﺎ ﻗﺒﻀﻪ‌ﻛﺮدن اوﻗﺎت ﻣﺮدم ﺑﻪ ﻧﻮﻋی اﻣﭙﺮﻳﺎﻟﻴﺴﻢ ﻓﺮﻫﻨﮕی داﻣﻦ زده‌اﻧﺪ ﻛﻪ ﻳﻜی از اﻫﺪفش ﻧﻔﻮذ  در نهاد خانواده واﺟﺘﻤﺎع اﺳﺖ ﻛﻪ از ﻃﺮﻳﻖ برنامه های ماهواره ای ارزش‌ﻫﺎ، ﻣﻌﻠﻮﻣﺎت و ﻫﻨﺠﺎرﻫﺎی رﻓﺘﺎری را تغییر می دهند و این  ابزار تهدیدیست که باید جدی  گرفته شود.

 

ماهواره ارزش‌ﻫﺎ و ﻫﻨﺠﺎرﻫﺎی ﻧﻬﺎد ﺧﺎﻧﻮاده را مورد تهدید قرار داده است

 

زهرا جلیلیان جامعه شناس در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبریه اظهار داشت: هجوم فرهنگ بیگانه و ارائه سبک و الگوهایی مغایر فرهنگ و دین اسلام توسط ماهواره برای تسلط و رسیدن به اهدافی مانند افزایش آسیب های اجتماعی ،اشاعه فساد و متزلزل کردن بنیان خانواده  قابل  درک و لمس است.

وی ادامه داد: عادی سازی روابط نامشروع و خیانت و بسیاری از رفتارهای ضد اخلاق  ابزار ماهواره برای انجام این امور توسط مخاطبان است که مهترین آسیب ماهواره سستی بنیان خانواده و مشکلات متعددی که ناشی از مشاهده برنامه ها و سریالهای این بشقاب کثیف است.

 

جلیلیان اﻳﺠﺎد ﺷﺒﻬﻪ و ﺗﺮدﻳﺪ در افکار مخاطب خصوصا قشر جوانان در مقوله تشکیل خانواده و سوق دادن ذهن مخاطب به ازدواج های بی قید سپید ، مخربترین هدف دجالواره ئانست و گفت: شاید در نگاه اول مضحک باشد که بادیدن سریال و برنامه های ماهواره دچار مشکل شویم اما آمار نشان می دهد که طلاق و خیانت زن و مرد به هم بعد از رواج ماهواره میان مردم افزایش شدیدی یافته است .

 

این جامعه شناس ادامه داد: متاسفانه در سال های برنامه های دجالواره ارزش های خانواده را با سستی رابطه والدین و فرزندان و همچنین زن و شوهر نسبت به هم لجن مال نموده است و ظهور مشکلاتی مانند تجاوز، خیانت، دوستیابی نامشروع و غیره غیرقابل انکار است.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار

فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه
پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز