17. آبان 1396 - 11:50   |   کد مطلب: 23305
صبریه:رواج بی‌رویه جراحی‌زیبایی و توجه محض به زیبا شدن و عدم توجه به ارزشهای دیگر آسیب زاست و راهکار کاهش عمل های زیبایی درونی سازی ارزش های اخلاقی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبریه؛ توجه به ظاهر و زیبایی های صورت تا حدی اهمیت یافته است که حتی افرادی با چهره های قابل قبول و بی نقص هم به فکر تغییر ترکیب چهره ی خود با انواع و اقسام جراحی ها هستند. به بیان کارشناسان، پشت پرده ی این جراحی های غیرضروری چیزی جز مدگرایی، چشم و هم چشمی ها و افول ارزش های رفتاری و معنوی پنهان نشده است. گویا تنها زمانی که فرد چهره ای زیبا و بینی عمل کرده ای داشته باشد، مورد پذیرش اجتماعی قرار خواهد گرفت و در غیر این صورت، از طرف گروه دوستان و همسالان، جامعه و خانواده مورد پذیرش قرار نخواهد گرفت.

اصالت، ایمان، صداقت، رفتار و منش، تحصیلات و همه ی ویژگی های درونی و رفتاری که زمانی در همین جامعه ملاک انتخاب فرد در همسریابی، دوست یابی و پذیرش اجتماعی بود، جای خود را به بینی عمل کرده، گونه ی برجسته و چشم ها و پوست بدون چین و چروک داده است.

 

رواج بی‌رویه جراحی‌های زیبایی به آنجا رسیده است که با آسیب رساندن به بدن سعی در زیباسازی ظاهری داریم، آسیب‌هایی مانند شکستن دنده و برداشتن قسمتی از لب‌ها.

جراحی های زیبایی گاه عوارض جبران ناپذیری برجا می گذارند

 

یک فوق تخصص جراحی پلاستیک در گفتگو با خبرنگار صبریه  اظهار کرد: جراحی‌های زیبایی آنچنان در سال‌های اخیر دامن ایرانیان را گرفته که دیگر سن و جنس مطرح نیست و در بیشترموارد اصلی ترین مشکلی که برای مراجعه کنندگان بوجود می‌آید نارضایتی آنان از صورت خود در مقایسه با دوستان می‌باشدکه ناشی از اقدامی غیر معقولانه و به دلیل تصورات غلطی همچون چشم و هم چشمی و افزایش موقعیت ازدواج است.

 

غلامرضا امیریان ادامه داد: عوارض جراحی زیبایی ناشی از عدم انتخاب  پزشکان متخصص جراحی پلاستیک و همچنین عمل های غیر ضروری گریبان گیر سلامت بیمار است .

 

وی تاکید کرد: در دانش جراحی پلاستیک معیارهایی انجام جراحی وجود دارد که گاه افراد این معیارها را نادیده انگاشته و تنها به صرف زیباترشدن صورت خود را به تیغ جراحی می‌سپارند جراحی بینی، گوشه دار نمودن فک و ... که فقط و فقط برای زیبایی انجام می شود.

 

این جراح پلاستیک ادامه داد: جراحی های زیبایی گاه عوارض جبران ناپذیری همچون از میان رفتن پوست صورت به دنبال دارد که تا آخر عمر به همراه فرد است چون صورت دارای سیستم عصب‌دهی بسیار حساسی است و افراد متقاضی چنین اعمالی باید تنها به پزشکان متخصص جراحی پلاستیک مراجعه کنند که در صورت بروز هرگونه مشکل برای این افراد بتوانند راه‌حل مناسبی برای آن بیابند.

درونی سازی ارزش های اخلاقی بر کاهش عمل های زیبایی موثر خواهد بود

 

مریم تالانه مدرس حوزه علمیه در گفتگو با خبرنگار صبریه  اظهار کرد:همه افراد  زیبایی و زیبا شدن را دوست دارند و امروزه این زیبا شدن از مصرف بی رویه  لوازم آرایش آغاز و به عمل های زیبایی افراطی رسیده است که در نخست سلامت فرد را مورد تهدید قرار می دهد.

 

این مدرس حوزه علمیه افزود: همانطور که همه می دانند و بارها اعلام شده است ایران رتبه دار عمل زیبایی از عمل بینی گرفته تا تزریق بوتاکس و ژل و جراحی فک و گونه، همه و همه نه تنها فقط بین زنان ایرانی بلکه بین مردان ایرانی هم رواج پیدا کرده است.

 

تالانه با بیان تاسف که آمال و اهداف برخی به سمت و سویی زیبا شدن افراطی پیش رفته است ادامه داد: ، بها دادن به ارزش های معنوی و دینی، افزایش اعتماد به نفس از طریق درونی سازی ارزش های اخلاقی هم از راه حل هایی در کاهش جراحی های زیبایی است.

 

وی گفت: جراحی های زیبایی ناپسند نیست، اما فراموش نمودن بسیاری از ملاک ها و ارزشهای انسانی و صرف توجه محض به زیبایی مشکل زاست پس باید الگوهای مناسبی در جامعه تبیین ،تعریف و ارائه گردد که ارزشهای اصلی بشر کمرنگ نگردند.

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه