5. آذر 1396 - 9:49   |   کد مطلب: 23372
صبریه: مصرف داروهای لاغری روش مناسبی برای به تناسب اندام رسیدن نیست چون متعاقب مصرف قرص عوارض زیادی ، گریبانگیر فرد خواهد شد و گاه چاقی به دلیل مشکلات متابولیک بدن رخ می دهد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبریه؛ همه ما در عرض سال‌ها و بتدریج چاق شده‌ایم اما انتظار داریم در عرض چند روز و بدون سختی لاغر شویم و برای تسریع در لاغری از داروها استفاده می کنیم غافل از اینکه اثراين داروها كوتاه مدت است. اگر فرد بخواهد پس از كاهش وزن، برای مدت طولانی ثابت بماند، بايد در تمام مدت مصرف قرص، عادت غذايی اش را تغيير دهد و فعاليت ورزشی منظمی داشته باشد تا پس از قطع دارو با پرخوری به وزن اوليه بازنگردد.

 از طرفی می توان گفت که دربیشتر موارد به دنبال راه میانبر می‌گردیم.یكی از این راه‌های میانبر كه این روزها خیلی در مورد آن تبلیغ می‌شود، داروهای لاغری است.

در مورد اثرات داروهای مختلف لاغری و ضدچاقی اخبار ضدونقیض بسیاری موجود است. تبلیغات مختلف، از اثرات مفید این داروها و كاهش وزن بدون تحمل گرسنگی صحبت می‌كنند؛ ولی پزشكان نظر متفاوتی دارند.

 

تحقیقات پزشكی نشان می‌دهد، این داروها یا بی اثر هستند، یا اثر آنها بسیار كوتاه‌مدت است و پس از قطع دارو، وزن شخص به حالت اولیه باز می‌گردد. بدتر از آن برخی از این داروها عوارض بسیار شدیدی دارند، حتی مرگ!

 

بازاریاب‌های اینگونه فرآورده‌های بی‌فایده و حتی مضر شده‌اند و نه تنها از محصولات لاغری بدون توصیه پزشك استفاده می‌كنند بلكه به آشنایان خود نیز استفاده از چنین فرآورده‌هایی را توصیه می‌كننددر راستای بررسی عوارض داروهای لاغری گزارشی به شرح زیر تهیه شده است.

 

گاه چاقی به دلیل مشکلات متابولیک بدن رخ می دهد

 

قمر بریموندی پزشک عمومی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبریه اظهار داشت:مصرف داروهای لاغری برای خوش اندام شدن به مقوله ی رایج امروز جوانان تبدیل شده است غافل از اینکه بدانند چرا چاق شده اند.

 

وی ادامه داد: چاقی به دلیل خوردن و عدم فعالیت محض نیست هرچند پرخوری و فعالیت نداشتن از دلایل عمده چاقی است ، گاه چاقی از مشکلات دیگر بدن ناشی شده است.

 

بریموندی وجود مشکلات متابولیک بدن را نیز از دلایل چاقی دانست و افزود: در صورت عدم رفع این مشکلات ، چاقی حادتر شده و مشکلات فرد افزایش می یابد.

 

این پزشک افزود: بررسی علل چاقی و مراجعه به پزشک متخصص تغذیه و انجام آزمایش های مختلف می تواند راه صحیح لاغرشدن و سلامتی را به شما معرفی کند.

عوارض زیادی متعاقب مصرف قرص، گریبانگیر فرد خواهد شد

 

یحیی پاسدار متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبریه اظهار داشت: مكانیسم اثر برخی از قرص‌های لاغری بصورت افزایش متابولیسم بدن، مصرف چربی‌ها، سركوب اشتها و كاهش جذب چربی در بدن است.

 

وی ادامه داد: افزایش بیش از حد سوخت و ساز در بدن و از طرف کاهش اشتها و عدم دریافت مواد غذایی لازم به بدن باعث ضعف عمومی بدن شده که بدن را مستعد بیمارشدن می سازد.

 

پاسدار  با بیان اینکه عوارض زیادی متعاقب مصرف قرص، گریبانگیر فرد خواهد شد افزود: از جمله آن عوارض می‌توان به افزایش ضربان قلب، بی‌نظمی ریتم قلبی، بی‌خوابی، تنگی نفس و تشنج اشاره کرد که نظم زندگی فرد را برهم می زنند.

 

این متخضض تغذیه و رژیم درمانی بین داشت: مصرف مناسب و متعادل همه ی مواد غذایی و همچنین ورزش و پیاده روی روزانه بهترین روش برای به تناسب اندام رسیدن است .

 

وی گفت: البته باید متذکر شوم که افراد چاق نباید انتظار داشته باشند که چربی های تجمع یافته در بدنشان در مدت زمان اندکی از بین برود ولی باید بدانند که استمرار در رژیم غذایی مناسب و ورزش در بلند مدت آنان را خوش قیافه می نماید.

 

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه