12. آذر 1396 - 10:59   |   کد مطلب: 23397
صبریه: روسپیگری ناشی از كجروی‌های بشر است کجروی اخلاقی و ایمانی که فرد را تا به این حد پست می سازد پس زمینه این ناهنجاری ها را با تسریع ازدواج جوانان و آموزش مهارت همسرداری بابد از بین برد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبریه؛ پدیده روسپیگری متعلق به جوامع جدید نیست، در جوامع سنتی هم شاهد این پدیده هستیم. در پاره ای از جوامع سنتی نیز به حد وفور دیده می شود. از طرفی تا پیش از این پدیده روسپیگری بیشتر در مجردها بروز می کرد اما اکنون روسپیگری در متاهل ها بیشتر شده و با رشد سریعی هم مواجه است.

 

پدیده روسپیگری پیش از این در غیربومی ها بیشتر بود اما اکنون شیوع این پدیده در طیف بومی و غیربومی برابر شده، در بحث انحراف ها فقط بر دختران متمرکز می شویم اما وارد بحث پسران و مردان که آنها هم می توانند عامل بسیاری از انحراف ها باشند نمی شویم.

 

افزایش آمار روسپیگران نشان می دهد که سبب شناختی پدیده روسپیگری باید صورت بگیرد  چون اگر به منشا شکل گیری رگه های شخصیتی افراد که آنها را به سمت چنین انحراف هایی می کشاند توجه کنیم، متوجه می شویم که خانواده با شکل دادن به شخصیت کودکان می تواند نقش موثری در پیشگیری داشته باشد.

 

 شاید یکی از اصلی ترین دلایل افزایش روسپیگری مشکلات اقتصادی و ضعف ایمان باشد پس نه تنها به مساله بیکاری زنان بلکه به بیکاری مردان و پیامدهای آن نیز باید توجه بیشتری شود.

 

روسپیگری ناشی از كجروی‌های بشر است

 

آسیه مرادی کارشناس علوم اجتماعی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبریه اظهار داشت: پس از گذار جوامع از سنتی به مدرنیسم، تحولات  بسیاری در سلایق و ارزشها صورت گرفته است و وجود زمینه سازهایی مانند برنامه های نامناسب ماهواره و شبکه های اجتماعی از عوامل گرایش به فحشا و روسپیگری هستند.

 

وی ادامه داد: تنبلی ، تزلزل اخلاقی و عدم داشتن هویت و شخصیت در افرادی که خود را به چهره ی کریه بی حیایی می آرایند به علت ناتوانی در به دست آوردن پول بیشتر شکل می گیرد.

 

مرادی گفت: فقر و بیكاری را نمی توان دلیل قانع کننده ای برای بروز چنین فحشایی دانست چون در جامعه شاهد آن هستیم که بسیاری از افراد فقیر با شرف زندگی می کنند  و کسب حلال را ترجیح می دهند.

 

این کارشناس افزود:  به یقین می توان گفت که روسپیگری ناشی از كجروی‌های بشر است کجروی اخلاقی و ایمانی که فرد را تا به این حد پست می سازد.

تسریع در ازدواج جوانان و آموزش مهارت همسرداری لازمه جامعه ای دور از فساد است

 

پریسا شیرزادی کارشناس علوم اجتماعی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبریه اظهار داشت: مهمترین عامل بروز فحشا  را می توان تزلزل شخصیت یا  فقر و نا توانی زنان در تامین مایحتاج اولیه زندگیشان دانست .

 

وی ادامه داد:  زنان روسپی افرادی با عقده حقارت ،کم سواد و فاقد منزلت اجتماعی اند که متاسفانه افراد دیگر جامعه را با رفتارهای پر خطر به مخطره می اندازند.

 

شیرزادی با بیان اینکه در این فساد نباید از مردان غافل شد  گفت: نهادینه نمودن ارزش های اخلاقی و رفتاری وتبیین اهمیت کانون خانواده از کودکی در کودکان باعث جلوگیری از چنین آسیب هایی در آینده ی جامعه  خواهد شد.

 

این کارشناس  افزود: تسریع در ازدواج جوانان و کاهش سن ازدواج و همچنین آموزش های مناسب به زنان و مردان متاهل برای حفظ و تامین نیازهای همسر خود قبل و بعد از ازدواج با عنوان همسرداری  در کاهش این ناهنجاری اخلاقی موثر خواهد بود.

 

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه