25. آذر 1396 - 11:38   |   کد مطلب: 23438
صبریه: ارتقاءمهارت بانوان با توجه به نقش های حساسی که برعهده دارندبرای زندگی یک الزام است و عبور سطحی از این مسئله مهم و بی توجهی به این اصل در واقع زمینه ساز آسیبهای جدی در جامعه خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبریه؛ یکی از اهداف اصلی برنامه مهارتهای زندگی، ارتقای بهداشت روانی افراد است. مطالعات بسیاری در مورد تاثیر برنامه آموزش مهارت های زندگی در ابعاد مختلف سلامت روان انجام گرفته و نتایج نشان داده است که آموزش این مهارت ها سبب افزایش عزت نفس، بهبود رفتارهای اجتماعی و سازگاری اجتماعی، افزایش رضایت سیستم خانوادگی و سازگاری با خانواده، افزایش مهارت حل مسائل شخصی و بین فردی و افزایش مهارت های مقابله ای شده است.

برنامه های پیشگیری مبتنی بر مهارت های زندگی، براساس مطالعات انجام شده بسیار موثرهستند.

به دنبال چنین آموزش هایی، شرکت کنندگان قادر می شوند تا تعارض های خود را با همسالان به نحو سازنده ای حل نمایند و محبوبیت بین فردی بیشتری یابند.

 

آموزش مهارت زندگی و کسب این توانایی به فرد کمک می کند تا به نحوی موثر در مورد مسائل زندگی خود تصمیم گیری کند فرد را قادر می سازد تا به طور موثرتری مسائل زندگی را حل نماید.

 

این مهارت به فرد کمک می کند تا از طریق کلام یا رفتار خود و به شیوه ای که متناسب با فرهنگ، جامعه و موقعیت، خود و ارزش ها و باورهای خویش را مطرح سازد. بدین ترتیب فرد خواهد توانست نظرات، عقاید، خواسته ها، نیازها و عواطف خود را ابراز کند و توانایی ایجاد روابط بین فردی مثبت و موثر با خانواده  را بدست آورد.

 

این توانایی فرد را قادر می سازد تا هیجانها را در خود و دیگران تشخیص دهد، نحوه تاثیر هیجانات بر رفتار را بداند و بتواند واکنش مناسبی به هیجان های مختلف نشان دهد. اگر با حالت های هیجانی مثل غم، خشم یا اضطراب درست برخورد نشود این موارد تاثیر منفی بر سلامت روانی و جسمی یا اجتماعی خواهند گذاشت.

ارتقاءمهارت بانوان برای زندگی یک الزام است

 

سرپرست بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم(ص) در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبریه اظهار داشت:بانوان جامعه اسلامی ما برای داشتن یک زندگی ایده آل اسلامی باید یک سری مهارت را کسب نمایند که علاوه بر موفقیت خود در زندگی بر سلامت جامعه بیافزایند.

 

فرشته همتی گفت: ارتقاءمهارت بانوان برای زندگی یک الزام است و اقدامات موثری باید دراینباره صورت گیرد.

 

این مسئول افزود: بسیج خواهران استان کرمانشاه برای ارتقای مهارت بانوان در طول سال کارگاه های متعدد مهارت افزایی دختران جوان و مادران با عنوان کارگاه دخترانه و کارگاه مادران پرچم داران جنگ نرم برپا نموده است.

 

همتی ادامه داد: هدف ایجاد چنین کارگاه هایی افزایش سلامت جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی مانند طلاق و تزلزل بنیان خانواده بوده است.

ارتقاء مهارت زندگی در زنان ملزوم شناخت نقاط قوت ، فرصت ، تهدید وضعف جامعه است

 

زهرا جانجانی مدرس دانشگاه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبریه اظهار داشت: برای موفقیت در هر کاری باید نقاط قوت ، فرصت ، تهدید وضعف پیرامون موضوع را شناخت و مورد تحلیل و بررسی قرار داد.

 

این مدرس دانشگاه گفت: در زندگی خانوادگی و اجتماعی نیز باید شرایط پیرامون را شناخت و نقاط قوت را تقویت ، نقاط ضعف را تعدیل ، نقاط تهدید را رفع  و فرصت ها را دریافت و ایجاد نمود تا مشکلی پیش نیاید.

 

وی بیان داشت: مهارت افزایی بانوان برای داشتن یک زندگی به سبک اسلامی و ایرانی که خود و خانواده را در حصار امن و سالمی قرار دهد در واقعه تبدیل تهدیدات به فرصت است.

 

جانجانی قرار دادن آموزش مهارت زندگی با استفاده از کارشناسان خبره را از همان دوران مدرسه الزامی دانست و گفت: عبور سطحی از این مسئله مهم و بی توجهی به این اصل در واقع زمینه ساز آسیبهای  جدی در جامعه خواهد شد.

 

وی ادامه داد: پس توجه ویژه و خاص به مقوله آموزش مهارت زندگی به خصوص به دختران جوان که نقش های موثرمادری و همسری را برعهده دارند یک ضرورت غیر قابل انکار است.

 

 

 

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه