19. بهمن 1396 - 8:09   |   کد مطلب: 23622
صبریه:حرمت زن و حیثیت زن به عنوان حق‌اللَّه مطرح است و خدای سبحان زن را با سرمایه عاطفه آفرید که معلّم رقّت باشد و پیام عاطفه بیاورد، اگر جامعه‌ای این درس رقّت و عاطفه را ترک نمودند و به دنبال غریزه و شهوت رفتند به همان فسادی مبتلا می‌شوند که در غرب ظهور کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبریه؛درسی که مرحوم کافی به یک بی‌حجاب داد

آقای کافی نقل می کردند:
داشتم میرفتم قم، ماشین نبود، ماشین های شیراز رو سوار شدیم. یه خانمی هم جلوی ما نشسته بود،اون موقع هم که روسری سرشون نمی کردن!
هی دقیقه ای یکبار موهاشو تکون می داد و سرشو تکون می داد و موهاش می خورد تو صورت من. هی بلند می شد می شست، هی سر و صدا می کرد.
می خواست یه جوری جلب توجه عمومی کنه.
برگشت، یه مرتبه نگاه کرد به منو خانمم که کنار دست من نشسته (خب چادر سرش بود و پوشیه هم زده بود به صورتش)
گفت: آقا اون بقچه چیه گذاشتی کنارت؟
بردار یکی بشینه.
نگاه کردم دیدم به خانم ما میگه بقچه!
گفتم: این خانم ماست.
گفت: پس چرا اینطوری پیچیدیش؟
همه خندیدند.
گفتم: خدایا کمکمون کن نذار مضحکه اینا بشیم.
یهو یه چیزی به ذهنم رسید.
بلند گفتم: آقای راننده!
زد رو ترمز.
گفتم: این چیه بغل ماشینت؟
گفت: آقاجون، ماشینه!
ماشین هم ندیدی تو، آخوند؟!
گفتم: چرا؟! دیدم.
ولی این چیه روش کشیدن؟
گفت: چادره روش کشیدن دیگه!
گفتم: خب، چرا چادر روش کشیده؟
گفت: من باید تا شیراز گاز و ترمز کنم، چه می دونم!
چادر کشیدن کسی سیخونکش نکنن ،
انگولکش نکنن ،
خط نندازن روشو …
گفتم: خب، چرا شما نمی کشی رو ماشینت؟
گفت: حاجی جون بشین تو رو قرآن.
این ماشین عمومیه!
کسی چادر روش نمی کشه!
اون خصوصیه روش چادر کشیدن!
“منم زدم رو شونه شوهر این زنه گفتم: این خصوصیه، ما روش چادر کشیدیم”.

شبهه‌ای که در ذهنیت بعضی افراد در خصوص حجاب هست، این است که خیال می‌کنند حجاب برای زن محدودیت و حصاری است که خانواده و وابستگی به شوهر برای او ایجاد نموده است، و بنابراین، حجاب نشانه ضعف و محدودیت زن است.

راه حلّ این شبهه و تبیین حجاب در بینش قرآن کریم این است که زن باید کاملاً درک کند که حجاب او تنها مربوط به خود او نیست تا بگوید من از حق خودم صرف‌نظر کردم، حجاب زن مربوط به مرد نیست تا مرد بگوید من راضیم، حجاب زن مربوط به خانواده نیست تا اعضای خانواده رضایت بدهند، حجاب زن، حقی الهی است، لذا می‌بینید در جهان غرب و کشورهایی که به قانون غربی مبتلا هستند اگر زن همسرداری آلوده شد و همسرش رضایت داد، قوانین آن‌ها پرونده را مختومه اعلام می‌کنند، اما در اسلام این چنین نیست، حرمت زن نه اختصاص به خود زن دارد نه شوهر و نه ویژه برادر و فرزندانش می‌باشد، همه این‌ها اگر رضایت بدهند قرآن راضی نخواهد بود، چون حرمت زن و حیثیت زن به عنوان حق‌اللَّه مطرح است و خدای سبحان زن را با سرمایه عاطفه آفرید که معلّم رقّت باشد و پیام عاطفه بیاورد، اگر جامعه‌ای این درس رقّت و عاطفه را ترک نمودند و به دنبال غریزه و شهوت رفتند به همان فسادی مبتلا می‌شوند که در غرب ظهور کرده است.

لذا کسی حق ندارد بگوید من به نداشتن حجاب رضایت دادم، از این که قرآن کریم می‌گوید هر گروهی، اگر راضی هم باشند، شما حد الهی را در برابر آلودگی اجرا کنید، معلوم می‌شود عصمت زن، حق‌اللَّه است و به هیچ کسی ارتباط ندارد.

قرآن کریم وقتی درباره حجاب سخن می‌گوید می‌فرماید: حجاب عبارت است از احترام گذاردن و حرمت قائل شدن برای زن که نامحرمان او را از دید حیوانی ننگرند لذا، نظر کردن به زنان غیر مسلمان را، بدون قصد تباهی جایز می‌داند و علت آن این است که زنان غیر مسلمان از این حرمت بی‌بهره‌اند.

 

ارزش زن به حجاب اوست
 
بتول محمدی مدرس حوزه علمیه در گفتگو با خبرنگار پایگاه  خبری تحلیلی صبریه اظهار داشت: اگر امروزدر برابر اینگونه ناهنجارهای پوششی و بی حیایی  ایستادگی نشود، باید منتظر مشکلات و گرفتاری های بزرگتر از بدحجابی برای نسل آینده باشیم.

 

  محمدی بیان داشت: چیزی که باعث گرایش زنان به این سمت میشود تقلیدهای کورکورانه ازفرهنگ غربی است که با تهاجم نرم صورت می گیرد پس باید این موضوع که دشمن سعی می كند با این روش فرهنگ و در نتیجه یك ملت را نابود كند تا حیثیت ملی و هویت ذاتی مستقل او از بین برود را برای تک تک افراد جامعه مطلع و هوشیار نمود.

 

وی متذکر شد: ارزش زن به حجاب اوست و وقار و ارزش زن همچون گنجی پر ارزش است كه نیاز به مراقبت و نگهداری دارد و هر كس كه این گنجینه را بیشتر دوست دارد ، از آن مراقبت بیشتری می كند .

 

محمدی یادآور شد: اصلی ترین راه برای چارچوب سازی اسلامی برای جوانان و نسل های آتی مسیر فرهنگی و با اتکا به بنیان های اسلامی غنی می باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از راههای گسترش فرهنگ حجاب در جامعه، آشنا کردن جوانان با شبهات دشمن و روشنگری برای آنان است.

 

حفظ  حجاب  از واجبات دینی است

 

سمیه جمشیدی مدرس حوزه علمیه  در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبریه اظهار داشت: تولید و مصرف لباسهایی که در جامعه رواج دارد برخلاف هویت دینی و فرهنگ ایرانی ماست و چراغ خطر و تهدیدی برای فرهنگ می باشد.

 

وی قبولاندن این موضوع که حجاب مصونیت از هر حیث می باشد به مردم مهم دانست و ادامه داد: مسئولان فرهنگی برای کاهش رویه نگران کننده بد حجابی و بدپوششی در جامعه باید اقدامات موثری انجام دهند.

 

جمشیدی گفت: القای درست و منطقی مفاهیم دین ، خصوصا مبحث حجاب به مردم می تواند برای جامعه مصونیت بیاورد و جامعه را از بسیاری از خطرات و آسیبها دور کند.

 

وی افزود:حجاب یکی از دستورات و سفارشات مكرر اسلام است و رعایت و حفظ  حجاب  از واجبات دینی است و خير و سعادت بشری در آن نهفته است و عدم توجه و رعایت آن بعد از آسیب به هویت و شخصیت فرد ، بر خانواده و جامعه تاثیری مستقیم خواهد داشت.

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه