20. بهمن 1396 - 17:02   |   کد مطلب: 23626
صبریه:مراسم جایگاه «زن» در گفتمان انقلاب اسلامی توسط بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم(ص) برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبریه؛ مراسم جایگاه «زن» در گفتمان انقلاب اسلامی به مناسبت دهه فجر توسط  بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم(ص) در حسینه امیرالمومنین(ع) حافظیه برپا شد.

 

از بدو پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر عرصه سیاسی، ما شاهد تحولات بیشماری در عرصه فرهنگی کشور بودیم، که می توان آن را از دیدی تاسیس یک گفتمان خاص درباره نقش و تاثیر زنان در میان اندیشه های غربی دانست.

 

نمی توان منکر شد که موتور انقلاب اسلامی با عواطف زنان این مرز و بوم به حرکت در آمده و از آن جانی گرفته است. حضور عاطفی و حماسی در هشت سال دفاع مقدس مرهون این تغییر اندیشه به زنان در نظام جمهوری اسلامی است. همگان تصاویر کمابیش آشنای مادری که پسر رزمنده بسیجی اش را برای رفتن به جبهه در آغوش گرفته، و او را بدرقه  می کند، دیده اند.

 

به جرأت می توان گفت این تصاویر بدیع است و کمتر نمونه ای از نوع جانفشانی ها در تاریخ جنگ ها چه در اردوگاه شرق ان زمان و تمدن لیبرال غربی آمریکایی ثبت شده است. بعد ها این الگوی جان فشانی مادران و زنان به برکت انقلاب به نهضت مقاومت منطقه سرایت کرد به یک نمادی از حمایت زنان از جهاد تبدیل شد. این نمونه و نمادها در دامن فرهنگ انقلاب رشد کردند و مادران و زنان حزب الله و سایر جنبش های مقاومت در عراق و سوریه و فلسطن از این الگو الهام گرفتند. البته بایداین رفتار زنان خویش را برگرفته از ناب ترین الگوی مجاهدت و صبر زنان در طول تاریخ دانست و الگوی حضرت زینب (ع)   دانست. این زنان زینبی اولا با بذل عاطفه مهر خویش به تربیت جوان مومن انقلابی و ثانیا با صبر و خویشتن داری مردان خود را تقدیم کردند و تصاویر ماندگاری را از خود برجای گذاشتند. بی شک بخشی از نصر و عزت و پیروزی مجاهدان خدا را باید مرهون مجاهدت زینبی و مادران و همسران آنها دانست.

 

 در این مراسم بابک احمدی مدرس حوزه و دانشگاه و  دکتر رحمت فتحعلی باغنی به شرح زیر سخنرانی نمودند.

 

ارزش و جایگاه زن بعد از انقلاب به معنای حقیقیش رسیده است

 

بابک احمدی مدرس حوزه و دانشگاه در این مراسم به افزایش حضور زنان بعد از انقلاب در تمامی فعالیت های فرهنگی و فرهنگی و سیاسی اشاره داشت و اظهار داشت:این افزایش به حدی چشمگیر بوده است که ایران را با استانداردی بهتر از اکثریت کشور های منطقه مواجه نموده است.

 

وی ادامه داد:ارزش و جایگاه زن بعد از انقلاب به معنای حقیقیش رسیده است و در خانواده و اجتماع حضور فعال و موثری ایفا نموده است.

 

احمدی افزود:بعد از انقلاب به سبب ایجاد امنیت ناشی از حجاب می توان گفت که حجاب به عامل پیشرو در رشد حضور زنان تبدیل شده است.

 

وی بیان کرد که دشمنان انقلاب و ایران کمتر به نقش  مثبت حجاب اذعان می کنند و  همچنین آن را مانع حضور زن بر می شمارند، با این وصف باید نقش حجاب و عفت را در رشد حضور زنان محوری و کلیدی دانست.

 

احمدی گفت:حضور زنان در مشاغل مدیریتی و افزایش اشتغال بانوان بازتابی از حس امنیت اجتماعی است که بعد از انقلاب اسلامی ایران ایجاد شده است.

 

نقش زنان در مدیریت سلامت اعضای خانواده اساسی است
 

دکتر رحمت فتحعلی باغنی در این مراسم  اظهار داشت:سلامت زنان به عنوان نقش محوری در سلامت خانواده در سعادت وحفظ ارتقای سلامت خانواده و جامعه دارای نقش تعيين كننده ای است.

 

باغنی گفت:نقش زنان در مدیریت سلامت اعضای خانواده وارتقای شیوه زندگی اعضای خانواده بسیار مهم و اساسی است.

 

وی در ادامه درخصوص تغذیه مناسب در افزایش سلامت خود و خانواده سخنرانی نمود.

 

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه
پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه