16. اسفند 1396 - 13:16   |   کد مطلب: 23695
صبریه: مراسم روز قشر و یادواره شهید شاخص سال 96 توسط بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم(ص) در حسینه ثارالله برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبریه؛ به مناسبت روز قشر بسیج جامعه زنان ، مراسم روز قشر و یادواره شهید شاخص سال 96 ، شهید مرجان نازقلچی همزمان به سراسر کشور در استان کرمانشاه نیز برگزار شد.

 

این برنامه توسط بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم(ص) در حسینه ثارالله با حضور مادران و خانواده شهدا، خواهران بسیجی اقشار، ادارات و بسیجیان محلات  برپا شد.

 

طی این مراسم مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم(ص)، مسئول فرهنگی دانشگاه آزاد کرمانشاه سخنرانی نمودند و همچنین از خانواده شهدا و بانوان مسئول در ادارات تقدیر  صورت گرفت.

 

روز قشر فرصت مناسب ارائه عملکرد است

 

مسئول بسیج جامعه زنان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبریه اظهار داشت: در هر قشر ، روز مشخصی با مناسبت خاصی مرتبط تعیین می شود که فرصتی مناسب برای ارائه ی عملکرد آن قشر در طول یک سال می باشد.

 

فرشته همتی  ادامه داد: بسیج جامعه زنان روز 16 اسفند ماه را بر اساس پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی در 16 اسفند سال 90 که به کنگره 7000 زن شهید کشور با بیان نقش و جایگاه اجتماعی زنان در جامعه انتخاب شده است.

 

وی  در ادامه عملکرد بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم(ص) را چنین بیان نمود: بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم(ص) که رسالت خود را پاسداری از ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی و تحقق نقش زنان در بسیج دهها میلیونی می داند  و در این راه هدفش معرفی و تربیت الگوی فاطمی و احیای نقش والای زنان است.

 

همتی افزود: احیای نقش والای زن مسلمان ایرانی و پیشگیری از تهدات نرم ، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و تحکیم بنیان خانواده ، برگزاری کارگاه های آموزشی مهارت های زندگی ویژه دختران جوان و کارگاه های مهارت افزایی مادران، برگزاری نشست های تخصصی، راه اندازی مهدهای قرآنی مساجد ، کارگاه توانمندسازی مدیران ادارات و مدیران مدارس از عملکرد سال 96 این مجموعه می باشد.

 

ایشان در ادامه به بررسی شخصیت شهید شاخص سال96 پرداخت .

 

نقش زنان مسلمان در تمام دوران بعد از اسلام  بی بدیل است

 

مسئول فرهنگی دانشگاه آزاد کرمانشاه در یادواره شهید شاخص سال و روز قشر بسیج جامعه زنان اظهار داشت: روزگاری که جنگ تحمیلی آغاز شده بود مجموعه ای از خواهران و مادران رزمندگان  فعالیت های خدمت رسانی را آغاز نمودند و پایه های بسیج خواهران را بنیان نهادند.

 

حاج آقا زارعی افزود: بسیج خواهران بیانگر نقش زنان در این انقلاب است البته باید متذکر شوم که اولین شهید راه اسلام نیز یک زن بوده است و این موضوع بیانگر نقش مهم زنان از صدر اسلام تاکنون است.

 

وی ادامه داد: نقش زنان مسلمان در تمام دوران بعد از اسلام  بی بدیل است و زنان مسلمان ایران اسلامی در ایفای نقش خود در خانواده، جامعه و انقلاب اسلامی نقشی بی بدیل داشته اند.

 

وی در ادامه به اهمیت حضور زنان در تمام عرصه های فرهنگی و نقش آنان در هر جایگاهی پرداخت.

 

 

 

 

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه