14. شهريور 1396 - 8:59   |   کد مطلب: 23110
یک مدرس دانشگاه گفت: تقلیداز الگوی پوششی و آرایشی غربی در فرهنگ و اجتماع اسلامی ما باعث ایجاد زمینه فساد است چون جلب توجه جنس مخالف ،بذرشهوت را در دل بارور ساخته که موجب انحراف و خیانت می شود.

زهرا راجی مدرس دانشگاه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبریه اظهار داشت:  نمایش فیلم و سریالهایی با روابط ناسالم بین زن و مرد و عادی جلوه دادن روابط نامشروع و غیر اخلاقی  هدفی جز از بین بردن قبح روابط بین زن و مرد نامحرم و ترویج فساد ندارد که این عادی سازی باعث ازدیاد فساد در جامعه می شود.

 

وی ادامه داد:دیدن صحنه های نامناسب در برنامه های شبکه های ماهواره ای باعث پایین آمدن سطح رضایتمندی همسران از یکدیگر شده و این اولین زمینه سستی بنیان خانواده است که دلیل شکنندگی روابط زوجین شده و زن  ومرد را بر آن میدارد که کاستی رضایتمندی خود از همسر را در خارج از منزل تامین سازد که  نتیجه ای جز طلاق را نخواهد داشت.

 

راجی تمایل جوانان به مد و قالب پوششی ماهواره ای را نیز ابزار دیگری در افزایش تزلزل بنیان خانواده دانست و گفت: تقلیداز الگوی پوششی و آرایشی غربی در فرهنگ و اجتماع اسلامی ما باعث ایجاد زمینه فساد است چون جلب توجه جنس مخالف ،بذرشهوت را در دل بارور ساخته که موجب انحراف و خیانت می شود.

 

این مدرس افزود: البته از رواج فرهنگ مصرف و تبلیغ کالاهای غربی توسط ماهواره  نیز نمی توان غافل شد که تیری دو شعبه از جانب دشمنان است که یکی از ان باعث دور نگه داشتن مردم ز خودکفایی اقتصادی می شود و دیگری ترغیب و وسوسه در افزایش مصرف و فشار براقتصاد خانواده می شود.

 

راجی  افزایش بصیرت مردم و تلاش رسانه در ترویج آداب و رسوم و ارزشهای فرهنگی کشور اسلامیمان را مهم دانست و بیان کرد: فقط با شناخت آسیب ها می توان در مقابل خدعه و فریب دشمنان ایران اسلامی ایستاد.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه