18. شهريور 1396 - 8:10   |   کد مطلب: 23116
یک مدرس حوزه و دانشگاه گفت: واقعه غدیر با معرفی امام علی (ع) ، امامت و ولایت را آغاز نموده و حرکتی عظیم برای تداوم اسلام بوده است.

حجت الاسلام اسلام خدادوست مدرس حوزه و دانشگاه ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز عید سعید غدیر خم به عموم مسلمانان جهان در گفت و گو با خبرنگار صبریه اظهار داشت: واقعه غدیر مهمترین حرکت تاریخی برای حاکمیت ولایت و امامت امام معصوم(علیه السلام) در تداوم و استمرار اسلام بوده است.

 

وی ادامه داد: می توان به یقین گفت که یکی از مهمترین ابعاد واقعه ی غدیر خم ، مبحث امامت و ولایت بوده است و معرفی نمودن علی بن ابی‌طالب با آن شاخص های قابل تقدیر به عنوان ولی و سرپرست نیز نوعی شاخص و الگو دادن به ویژگی های امام و ولی بوده است.

 

خدادوست افزود: معرفی مقام امامت و خلافت علی(ع) در طول حیات پیامبر(ص) به دفعات با بیان های مختلف و در حوادث گوناگون و جمع های متفاوت مطرح شد و هر چه به اواخر دوران رسالت نزدیک می شویم تکرار این مسئله را بیشتر می یابیم که صد البته از همه این موارد مهمتر و ممتازتر واقعه غدیر و خطبه تاریخی آن است که در ان طی یک مراسم رسمی و علنی در مقابل دیدگان خیل عظیمی از مسلمانان آن روز به گونه ای شبهه شکن و بهانه سوز، مسئله ولایت و وصایت علی(ع) پس از پیامبر اسلام(ص) مطرح شد.

 

این مدرس حوزه و دانشگاه گفت:  واقعه ی غدیر خم   برای مسلمانان خصوصا شیعیان اهمیت بسزایی دارد چون درس ولایت و ولایتمداری را می دهد و شهادت امامان و  واقعهی عاشورا  رخ نمی داد اگر مفهوم ارائه شده از ولایت توسط مردم درک و بکار گرفته می شد.

 

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه