17. دى 1396 - 10:31   |   کد مطلب: 23511
یک کارشناس تغذیه:
غلظت خون را جدی بگیرید
یک کارشناس تغذیه گفت:مردم غلظت خون را جدی بگیرند، زیرا ممکن است فشار خون را در پی داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبریه ؛ غلظت خون یعنی بخش گلبول های قرمز، چند درصد از خون کامل را اشغال کرده است. نحوه کار نیز به این شکل است که از فردی 2 سی سی خون گرفته می شود. سپس این خون در دستگاه سانتریفیوژ با دور زیادی به چرخش درمی آید و بر اثر این چرخش، بخش های مختلف خون از هم جدا می شوند. در ادامه یک ستون که به گلبول های قرمز اختصاص داده شده است، از سایر بخش های خون جدا می شود و درصد را اعلام می کند. اما چه زمانی هموگلوبین خون در حد طبیعی است؟ در زنان، اگر میزان هموگلوبین بین 16-12 (48- 36 درصد) و در مردان بین 18- 14 (56-42 درصد) باشد، طبیعی است. اصطلاح غلظت خون را ما زمانی به کار می بریم که میزان گلبول های قرمز خون، از عدد 52 در زنان و از عدد 56 در مردان تجاوز کند. در این صورت بیمار دچار پرفشاری و غلظت خون شده است.

 

گاهی اوقات اکسیژن محیط مناسب است، اما به دلیل مشکلات ریوی، فرد دچار غلظت خون می شود یا ممکن است اکسیژن از ریه وارد خون شود، اما به دلیل مشکلات خونی، بین خون شریانی و وریدی، مشکلی وجود داشته باشد و خونی که در ریه پر از اکسیژن شده، بلافاصله با خون کم اکسیژن مخلوط شده و همین مساله سبب بروز غلظت خون شود. علت بعدی، هموگلوبین مادرزادی است که در آن افراد فامیل پرخون هستند و به علل مختلفی، مغز استخوان به گلبول سازی تحریک شود. یکی دیگر از علل مهم غلظت خون، کشیدن سیگار و مسمومیت با مونوکسیدکربن است که در نتیجه آنها اکسیژن رسانی به خون کم شده و غلظت خون ثانویه ایجاد می شود.

 

غلظت خون را جدی بگیرید

 

مریم شیرمستی در خصوص علل غلظت خون بیان داشت:غلظت خون ناشی از افزایش سرعت تولید گلبول‌های خون است اگر سرعت تولید گلبول‌ها از سرعت مرگ آنها بیشتر شود، فرد دچار غلظت خون می‌شود که این امر در مردان شایع‌تر است.

 

وی خاطر نشان کرد:زیاده‌روی در مصرف غذاهای با طبع گرم زمینه‌ساز غلظت خون است گفت:مصرف انواع گوشت، دل، جگر، کباب، کله پاچه، عدسی می‌تواند باعث غلظت خون شود.

 

شیرمستی ابراز داشت:به افرادی که غلظت خون دارند توصیه کرد از مصرف غذاهای پرادویه خودداری و غذاهای با طبع‌سرد مانند: عرق کاسنی، انار، رب‌انار و زرشک تازه استفاده کنند.

 

این کارشناس تغذیه تصریح کرد: بهتر است زرشک تازه به صورت دم‌نوش مصرف شود و دم‌نوش چای‌سبز و چای‌ترش هم می‌تواند به کاهش غلظت خون کمک کند ومصرف خاکشیر، شربت آبلیمو و عسل و همچنین نوشیدن آب فراوان هم می‌تواند به کاهش غلظت خون کمک کند.

 

شیر مستی اظهار داشت:حجامت و خون دادن را نیز در کاهش غلظت خون موثر دانست و تاکید کرد: در کنار همه این موارد تحرک و فعالیت بدنی مناسب هم برای کاهش غلظت خون مفید است.

 

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه