4. بهمن 1396 - 10:20   |   کد مطلب: 23578
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: فرصت کافی برای وزنی که در طی چندین سال به دلیل عدم توجه به خود و یا هر دلیل دیگری اضافه کرده اید لازم است و نمی توانید در چند روزه و یا چند هفته کاهش دهید، کاهش وزن نیم تا یک کیلوگرم در هفته هدفی منطقی و بدون عوارض خواهد بود، البته کسانی که دچار افزایش وزن شدید هستند در مراحل اولیه، کاهش وزن بیشتری را در هفته می توانند تجربه نمایند و هر چه به وزن مطلوب خود نزدیک می شوند، سیر کاهش وزن، آهسته تر می شود

یحیی پاسدار متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبریه اظهار داشت: برخی افراد به دلیل شغل خود شاید خیلی از تمرینات را برای خود در نظر بگیرد که برای اکثر افراد میسر نیست، ولی با یک برنامه دقیق  ورزشی و رژیم غذایی می توانید تناسب اندام و از آن مهم تر، سلامتی خود را در هر سنی که هستید، تضمین کنید.

 

وی ادامه داد: همواره باید وزن مطلوب خود را با توجه به سن و شرایط زندگی خویش را در نظر داشته باشید در غیر این صورت تناسب بین وزن، قد و سن بهم می ریزد  و وزن و شاخص توده بدنی شما از محدوده طبیعی خارج می شود.

 

پاسدار افزود: داشتن تفکر مثبت و بیان این موضوع توسط فرد که او توانایی کنترل عادات و شیوه های زندگی خود را دارد یک ضرورت غیر قابل انکار در به تناسب رسیدن می باشد.

 

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی بیان کرد:فکر معجزه و دارویی که برای شما نقش کیمیا را بازی کند پس به جای جستجوی گنجی در بیرون، راه حل را در درون خود بیابید. شما باید عادات و شیوه زندگی تان را که موجب افزایش بی رویه وزن و عدم تناسب اندام در شما شده است، شناسایی کنید و تغییر دهید.

 

پاسدار خاطر نشان کرد: فرصت کافی برای وزنی که در طی چندین سال به دلیل عدم توجه به خود و یا هر دلیل دیگری اضافه کرده اید لازم است و نمی توانید در چند روزه و یا چند هفته کاهش دهید، کاهش وزن نیم تا یک کیلوگرم در هفته هدفی منطقی و بدون عوارض خواهد بود، البته کسانی که دچار افزایش وزن شدید هستند در مراحل اولیه، کاهش وزن بیشتری را در هفته می توانند تجربه نمایند و هر چه به وزن مطلوب خود نزدیک می شوند، سیر کاهش وزن، آهسته تر می شود.

 

وی تصریح کرد: کاهش وزن می تواند کیفیت زندگی شما را تغییر بخشد و این موضوع را به صورت یک تابلو در مقابل خود داشته باشید، بهتر است فهرستی از تغییراتی که فکر می کنید پس از کاهش وزن آنها را حس خواهید کرد، یاداشت کنید و یا در مورد اینکه زندگی تان پس از کاهش وزن چگونه خواهد بود فکر کنید.

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه