5. بهمن 1396 - 10:27   |   کد مطلب: 23582
یک روانشناس گفت: طلاق در گذشته، امری قبیح بود اما اکنون کمتر خانواده ای را می بینیم که در نزدیکان خود حداقل یک فرد طلاق گرفته نداشته باشند پس طلاق یک آسیب اجتماعی است که بر بنیان خانواده اثر می گذارد و پیامدهای بدی به دنبال دارد.

پرستو عباسپور روانشناس در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبریه اظهار داشت: طلاق جنبه های مختلف دارند که شامل طلاق عاطفی، قانونی، اقتصادی، اجتماعی و روانی است، در واقع طلاق زندگی فرد را در این جوانب تحت تاثیر قرار می دهد، شاید ساده ترین جنبه های آن از نظر قانونی و یا حتی اقتصادی است در واقع قانون بزودی اعمال می شود و مسائل مالی هم گرچه با فاصله ولی بتدریج حل می شود آنچه که ممکن است تا مدتها اثرات خود را پس از طلاق حفظ کند تاثیرات عاطفی، اجتماعی و روانی است.

 

عباسپور بیان کرد: طلاق در گذشته، امری قبیح بود اما اکنون کمتر خانواده ای را می بینیم که در نزدیکان خود حداقل یک فرد طلاق گرفته نداشته باشند پس طلاق یک آسیب اجتماعی است که بر بنیان خانواده اثر می گذارد و پیامدهای بدی به دنبال دارد.

 

وی ادامه داد: در میان تمامی رویدادهای زندگی انسان ازدواج و طلاق از جمله پدیده هایی است که از مهم ترین نقاط عطف زندگی به شمار می روند، شاید بتوان تحصیل در رشته ای که به آن علاقه نداریم و یا حتی شغلی که مورد علاقه ما نیست را بتدریج پذیرفت ولی سازگاری با شکست در ازدواج و منتهی شدن آن به طلاق نیاز به زمان و انرژی روانی بسیاری دارد.

 

عباسپور گفت: افرادی که طلاق می گیرند، احساس افسردگی، یأس، ناامیدی، کمبود اعتماد به نفس  دارند و با ناراحتی های مواجه می شوند و مدام از آینده نامعلوم می ترسند.

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه