14. بهمن 1396 - 8:43   |   کد مطلب: 23602
مدیر حوزه علمیه اسلام آباد غرب:
عفاف و حجاب از مصادیق ایمان است
مدیر حوزه اسلام آباد غرب گفت: یکی از مصادیق ایمان که اثراتش در جامعه واضح تر می باشد عفاف و حجاب است چون حضور افرادی با پوشش مناسب یا کنترل نگاه برسلامت جامعه اثر مثبت می گذارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبریه؛ یکی از فلسفه های حقیقی وجوب حجاب، حفظ آرامش زن، مصونیّت جامعه از فساد و عمق و معنا بخشیدن به امنیّت اجتماعی با توسعه آن می باشد. زیرا نفس آدمی، دریایی موّاج از تمایلات و خواسته های اوست که مهم ترین آنها به خوراکی ها، امور جنسی و مال و جاه و مقام، مربوط می شود و بدون شک بالاترین خواسته های مردان، تمایل به جنس زن است. در سخنان عرفا آمده است:

 

«أعْظَمُ الشَّهْوَة، شَهْوَة النّساء»
«بزرگ ترین خواسته های مرد، رغبت به زنان است».

ارائه زیبایی ها و مواضع بدن زن، به شهوت و طمع مردان، دامن می زند و آنها را به یک کانون جدّی خطر، مبدّل می سازد که به سلب آرامش زن و امنیّت اجتماعی منتهی می گردد. آنچه می تواند از این ناامنی پیشگیری کند، پوشش زن از چشمان گرسنه نامحرمان است که با حجاب کامل اسلامی، عملی خواهد شد.

پوشش دینی، پیام عفت، شخصیّت و خداترسی زن مسلمان است و مردان جامعه نه تنها به چنین بانویی چشم طمع نخواهند داشت که او را نیرویی بالفعل در هرچه وسعت بخشیدن امنیّت اجتماعی دانسته و نجابتش را می ستایند. در این صورت است که زن نه تنها در سنگر حجاب خود، از تیر نگاه های زهرآلود، سخنان آزاردهنده و برخوردهای اراذل جامعه در امان خواهد بود، بلکه امنیّت و آرامش درونی خود و اجتماع خویش را برقرار خواهد کرد.

نکته معنوی و عرفانی قابل ذکر در این باب، پیام الهی آفریدگار هستی، خطاب به زنان است:
«ای زن! آگاه باش، دنیا خراب آبادی است که هر نقطه آن به مین های شیطان و نگاه های آلوده، ناامن گشته است. اما فرشته های حجاب در محفل انس و یاد خدا در امنیّتی بی نظیر به سر می برند که دیگران از طعم آن بی خبرند».

شب تاریک و بیم موج و گردابی چنین حایل
کجا دانند حال ما سبکباران ساحل ها

 

فرشته شیر مراد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبریه اظهار داشت: زنان به عنوان نیمی از جامعه ، اگر امنیت و سلامت روانی داشته باشند می توانند این سلامت روانی را به اعضای خانواده منتقل کنند.

 

 مدیر حوزه علمیه  اسلام آباد غرب گفت:جامعه هم متشکل از اعضای خانواده است و چون سلول های تشکیل دهنده جامعه خانواده است، اگر زن خود سلامت روانی داشته باشد به اعضای خانواده این سلامت را منتقل می کند و به تبع جامعه هم دارای سلامت و امنیت روانی می شود.

  

وی افزود: بالابردن درجه ی ایمان در فرد  اولین و مهمترین قدم برای بالابردن سلامت روانی است چون همه ی امور از یک قانون دقیق پیروی می کنند و آن رضایت خداوند است.

 

شیرمراد گفت: یکی از مصادیق ایمان که اثراتش در جامعه واضح تر می باشد عفاف و حجاب است چون حضور افرادی با پوشش مناسب یا کنترل نگاه برسلامت جامعه اثر مثبت می گذارد.

 

وی با اشاره به اینکه البته این دست اتفاقات برخواسته از عدم آشنایی با باورهای دینی و فرهنگی است بیان کرد:آگاهی بخشی ازفوائد حجاب و مضرات آن یکی دیگر از مواردی است که نسبت به آن غفلت تاریخی شده است و امر به معروف و نهی از منکر هم فریضه ای واجب اما فراموش شده است .

 

شیرمراد گفت: خلل های تربیتی و فرهنگی در سطح جامعه در خصوص اهمیت عفاف و حجاب و وجود ناهنجاری ها و بدرفتاری های زیادی که در سطح جامعه دیده می شود برگرفته از همین غفلت بزرگ از واجب الهی است.

 

وی خاطر نشان کرد: تقویت ایمان و اولویت دادن رضایت خداوند در تمام امور باعث می شود احکام الهی به نحو احسن از سوی افراد اجرایی گردد و دیگر مسئله بدحجابی، بی حجابی و بی عفتی نداشته باشیم.

 

 

 

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه
پارلمان مجازی ایران