28. فروردين 1396 - 9:31   |   کد مطلب: 22556
صبریه: روی آوردن جوانان به زندگی مخرب مجردی و سرانجام ناهنجاری های ‏اخلاقی و اجتماعی را در جامعه افزایش می دهند.‏
 پدیده هم باشی موجب تأخیر در ازدواج ‏است

یادداشت پایگاه خبری تحلیلی صبریه؛ ترس و وحشت از مسئولیت پذیری موجب شده برخی از جوانان تن به ازدواج ندهند البته این علت ناشی از تربیت خانوادگی و محیط زیستی این گروه از افراد است برخی از جوانان آنقدر در شرایط خوب در خانواده های خود بوده اند که همواره احتیاجات آنها از هر لحاظ بخصوص مالی تأمین شده است. لذا نتوانسته اند معنای مسئولیت پذیری و به عبارتی دیگر ارزش پول در آوردن را بدانند و بدین جهت وقتی وارد زندگی مشترک می شوند ، نمی دانند با فراز و فرودهای زندگی چطور کنار بیایند و چون سختی نکشیده اند پس آسان ترین مسیر را انتخاب می کنند و وارد زندگی مشترک نمی شوند و یا  آنرا به مبعد موکول می کنند.

 

از طرفی طبق گفته تحلیل گران مسائل اجتماعی علت ترس این گونه اشخاص مسائل مالی اقتصادی برای تأمین احتیاجات زندگی است، زیرا شرایط سخت زندگی و مشکلات مالی آن باعث می شود تا یک جوان نتواند به خود اعتماد کند که آیا می تواند از عهده بار سنگین زندگی برآید یا نه؟

 

معمولا این دسته از جوانان برای ارضای خود سرگرم به مسائلی همچون دوست یابی می شوند، البته دوستی با جنس مخالف بعد از مدتی منجر به این می شود که افراد به ازدواج و زناشویی رغبت نداشته باشند و از اینرو بیشتر اوقات و سال های زندگی خود را با دوستان متفاوتی سپری می کنند و به قول خودشان هم کمتر خرج می کنند و هم مسئولیتی در قبال جنس مخالف ندارند و اگر هم مشکلی پیش آمد بدون در نظر گرفتن مهریه، نفقه ، دادگاه و ... به راحتی جدا می شوند و نکته دیگر اینکه در این زندگی مجردی می توانند تنوع نیز ایجاد نمایند.

 

قابل توجه اینکه این نوع زندگی ها برای خود آثار سویی به همراه دارد و بارها شاهد مراجعه همین اشخاص به مراکز مشاوره بوده ایم که چگونه بعد از اتمام دوره ی دوستی ضربه روحی خورده اند.

 

برخی از اشخاص به علت داشتن بیماری از ازدواج دوری می کنند این گروه برای آنکه نزدیکانشان متوجه بیماری آنها نشوند عمدا از ازدواج اجتناب می کنند و این خود یکی دیگر از دلایل برخی مردان و زنان مجرد است. البته بدبینی نیز از دیگر موارد به تأخیر افتادن سن ازدواج است. برخی دیگر از جوانان به علت سخت گیری و وسواس بیش از حد که در امر ازدواج دارند در عالم مجردی باقی می مانند و از سویی دیگر برخی از افراد به علت فراهم نشدن زمینه های خواستگاری، سختگیری های نابجا والدین، فراهم نشدن زمینه های لازم برای امر زندگی مشترک و همچنین دلایل ناخواسته دیگر، بدون تمایل شخصی گرفتار پدیده مجردی می شوند.

 

انتهای پیام/

 

 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه