7. آذر 1396 - 9:38   |   کد مطلب: 23377
صبریه: استواری و دوام يک جامعه سالم بی شک در گرو سلامت يكايک اعضای آن است پس اهميت ورزش زنان از جهات مختلف دارای اهميت می باشد .

یادداشت پایگاه خبری تحلیلی صبریه؛ بدون شک سلامت و شادابی افراد جامعه از طريق تقويت بنيه که جسمانی و روحی آنها ميسر میشود و پرداختن به ورزش به صورت اصولی و علمی تحولاتی در افراد جامعه ايجاد می كند كه دگرگونی های مثبتی بر شخصيت را نيز در بر دارد .

 

استواری و دوام يک جامعه سالم بی شك در گرو سلامت يكايک اعضای آن است حال با توجه به آنچه در سطر نخست نيز به آن اشاره شد كه نيمی از جامعه را زنان تشكيل می دهند پس اهميت ورزش زنان از جهات مختلف دارای اهميت می باشد .

 

 تامين بهداشت جسم و روان براي زنان كه در دوره ها و مراحل مختلف زندگی پر مسئوليت خويش را پشت سر می گذارند از اهميتی والا برخوردار است .

بدون شک ورزش هم برای مردان و هم برای زنان مفيد است . اما با توجه به دو نظريه فوق من هم با ورزشهای سنگين و خشنی كه سلامتی را به خطر می اندازد هم برای مردان و هم برای زنان مخالفم و بيشتر با ورزش هايی كه برای سلامتی جسمی و روحی فرد ورزشكار مفيد است موافقم . اما آنچه در اين مبحث بيشتر مورد توجه قرار داده ايم ورزش نه به صورت قهرماني بلكه بيشتر بصورت آماتور مي باشد .

 

از آنجا که پوکی استخوان از بیماریهای رایج بین زنان است، توجه به این نکته ضروری است که ورزش سبب حفظ تراکم استخوان زنان می شود و در صورت مصرف مقادیر کافی کلسیم، ورزش در شکل گیری استخوانهای قویتر کمک نیز خواهد کرد.به توصیه محققان زنان باید حداقل 3 تا 4 روز در هفته به طور منظم ورزش کنند.

 

یکی از نکاتی که ورزش حرفه ای را برای زنان منطقه ایران حایز اهمیت می کند، تاثیرات روحی است که ورزش دارد و دیگری کمکی است که ورزش حرفه ای به تداوم انجام ورزش به زنان می کند. شرکت در یک کلاس ورزشی به نیت از دست دادن چند کیلو وزن و یا گوشتهای اضافه موضعی، تجربه ای است که به ترک زود هنگام آن منجر می شود.

 

 این تجربه بسیاری از زنان ایرانی است. به راستی روی آوردن به ورزش برای شخصی که به تازگی با آن آشتی کرده است و یا به اصطلاح ساختن بدن برای تنی که به تن پروری عادت کرده، کاری است بس دشوار و به تجربه، کاری است همراه با دردهای موضعی. این راه سخت، در اغلب موارد نیمه کاره رها می شود مگر برای افرادی با اراده آهنین که این هم خصلتی همگانی نیست.

 

 فعالیت گروهی انگیزه و نشاطی را ایجاد می کند و فعالیت حرفه ای، مسئولیتی را با خود دارد که به راحتی نمی توان آن را ترک کرد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه