14. آذر 1396 - 9:58   |   کد مطلب: 23378
صبریه: ورزش و احساس قدرت آن باعث می شود ذهن آرام بوده و اعتمادبه نفس بالا رود این موضوع با توجه با اینکه زنان با ورزش به تناسب اندام هم میرسند بیشتر جلوه می نماید.

یادداشت پایگاه خبری تحلیلی صبریه؛ تناسب اندام شاید برای آن قشر از زنان ایرانی که با ورزش رابطه خوبی ندارند، تنها دلیل انجام حرکات هر از گاه باشد که باید گفت به دلیل عدم تداوم در ورزش کردن، نتیجه معکوس به بار می آورد.

 

 یکی از نکاتی که ورزش حرفه ای را برای زنان منطقه ایران حایز اهمیت می کند، تاثیرات روحی است که ورزش دارد و دیگری کمکی است که ورزش حرفه ای به تداوم انجام ورزش به زنان می کند.

 

شرکت در یک کلاس ورزشی به نیت از دست دادن چند کیلو وزن و یا گوشتهای اضافه موضعی، تجربه ای است که به ترک زود هنگام آن منجر می شود. این تجربه بسیاری از زنان ایرانی است. به راستی روی آوردن به ورزش برای شخصی که به تازگی با آن آشتی کرده است و یا به اصطلاح ساختن بدن برای تنی که به تن پروری عادت کرده، کاری است بس دشوار و به تجربه، کاری است همراه با دردهای موضعی.

 

 این راه سخت، در اغلب موارد نیمه کاره رها می شود مگر برای افرادی با اراده آهنین که این هم خصلتی همگانی نیست. فعالیت گروهی انگیزه و نشاطی را ایجاد می کند و فعالیت حرفه ای، مسئولیتی را با خود دارد که به راحتی نمی توان آن را ترک کرد. پس همین نکته کمک شایانی خواهد بود برای گذشتن از مرحله دشوار به اصطلاح "رو آمدن بدن".

 

 می توان به جرات گفت مهمترین دلیل زنان ایرانی برای ورزش نکردن تنبلی و رخوت است. همت کردن برای شرکت در یک رشته ورزشی برای مدتی طولانی، خود هیجانی را برمی انگیزد که به طور سنتی زنان ایرانی پس از سنی از آن دوری می جویند. همان حسی که با یافتن دوباره آن اصطلاحا می گویند "دوباره جوان شدیم".

 

 

 عضلاتی که "شل" هستند، به سان اسفنج می مانند که از درون چیزی ندارند. این عضلات هیچگونه حس قدرتی را با خود نخواهند داشت. ورزش به صورت تفننی و یا مقطعی هیچ تاثیری در تقویت عضلات بدن ندارد. ورزش حرفه ای است که به دلیل استمرار در تمرین، به تقویت و محکم سازی عضلات کمک می کند.

عضلاتی که سفت و سختند، احساس قدرت می آورند و همین حس قدرت است که اعتماد به نفس را به طرز عجیبی در فرد افزایش می دهد. اکثر دختران و زنان آشنای با ورزش مداوم، افراد بسیار موفقی از لحاظ شخصیتی هستند که می توان گفت این جرات و جسارت پیشرفت، ناشی از همین اعتماد به نفسی است که به دست آورده اند و این معادله فیثاغورث نیست.

 دلیل بس واضحی دارد اینان توانسته اند همان راه سختی را که سایر زنان توان رفتن آن را ندارند، طی کنند. پس البته که به خودباوری می رسند. اگر این راه سخت را توانسته اند بروند، مابقی را نیز می توانند. یافتن قدرت و اعتماد به نفس ضروری ترین دلایلی است که برای دختران و زنان ایرانی لازم است. اعتماد به نفس را نمی توان به کسی تزریق کرد اما می توان خودباوری را آموزش داد. کاری که مربیان با شاگردانشان می کنند.

 

 ضمن آنکه عضلات قوی، حس سبکیِ شیرینی دارند. مثالی بزنیم. حتما افراد مسن را از نزدیک دیده اید که علی رغم فرتوت و بی بنیه شدن و با آنکه پوستشان به دلیل اضمحلال گوشت آویزان شده است، چه وزن سنگینی دارند. مثال واضح تری بزنیم. افرادی هستند که به دلیل سنین جوانی و نوجوانی و یا به طور ژنتیکی لاغر هستند.

 

در مقایسه میزان حرکتی این افراد با ورزشکاران زن است که می توان تفاوت را دید. عضلات سفت، میزان تحرک را افزایش می دهد که این نکته بالطبع حس سبکبالی را در بر دارد و در ارتباط مستقیم با وزن نیست.

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه