5. دى 1396 - 13:24   |   کد مطلب: 23471
صبریه: فرهنگ غرب، یك فرهنگ مهاجم است فرهنگ غرب، فرهنگ نابودكننده ی فرهنگهاست هرجا غربی ها وارد شدند، فرهنگ های بومی را نابود و بنیان های اساسیِ اجتماعی را از بین برده اند.

یادداشت پایگاه خبری تحلیلی صبریه؛ تهاجم فرهنگی یعنی تلاش برنامه‌ريزی شده و سازمان يافتة تمام يا بخشی از يك يا چند گروه اجتماعی – فرهنگی يا ملت يا جامعه يا تمدن و يا دولت بيگانه برای تحميل مبانی  و اصول اجتماعی، باورها، ارزشها، اخلاقيات و رفتارهای مورد نظر خويش بر ساير گروهها و جوامع، همچنين ارائه اطلاعات انبوه به ملتها و تغيير در نظام ارزشهای آنها به طوری كه تصميم‌گيريها در كشور مورد تهاجم منجر به تأمين منافع سياسی، اقتصادي و ... كشورهايی شود كه از اين حربه استفاده می‌كنند.

 

سالهاست که دشمن پس از اینکه از جنگ سخت با کشور ما خسته شد جنگ نرم و تهاجم فرهنگی و تغییر سبک و آداب و رسوم ایرانی و جایگزین کردن فرهنگ منحط خود بر ملت ایران را در پیش گرفته است و تا حدی در این عرصه پیش رفت است ما که برای ساختن این بخش  اصلی و اساسی از تمدن نوین اسلامی كه همان سبك زندگی است بسیار تلاش کرده ایم بشدت باید از تقلید پرهیز كنیم؛ تقلید از آن كسانی كه سعی دارند روشهای زندگی و سبك و سلوك منحط زندگی را به ملتها تحمیل كنند.

 

 امروز مظهر كامل و تنها مظهر این زورگوئی و تحمیل، تمدن غربی است و تقلید از غرب برای كشورهائی كه این تقلید را برای خودشان روا دانستند و عمل كردند، جز ضرر و فاجعه به بار نیاورده است.

 

فرهنگ غرب، یك فرهنگ مهاجم است فرهنگ غرب، فرهنگ نابودكننده ی فرهنگهاست هرجا غربی ها وارد شدند، فرهنگ های بومی را نابود و بنیان های اساسیِ اجتماعی را از بین برده اند؛ تا آنجائی كه توانستند، تاریخ ملتها را تغییر دادند، زبان آنها را تغییر دادند، خط آنها را تغییر دادند.

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه