22. دى 1396 - 8:48   |   کد مطلب: 23534
صبریه:هر زنی خصوصیات ظاهری خاص خود را دارد و در مقابل مردها نیز دیدشان متفاوت است و به همین دلیل است که خداوند می‌فرماید زنان خود از دید نامحرمان بپوشانند تا از نگاه‌های هوس آلود پنهان مانده و از سوی مردان مورد آزار قرار نگیرند.

یادداشت پایگاه خبری تحلیلی صبریه؛  خداوند در سوره احزاب آیه ۵۸ خطاب به رسول اکرم(ص) می فرماید: «یا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لِأَزْواجِکَ وَ بَناتِکَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلابِیبِهِنَّ ذلِکَ أَدْنی‏ أَنْ یُعْرَفْنَ فَلا یُؤْذَیْنَ وَ کانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحِیماً» به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو روسری‏‌های بلند خود را بر خویش فرو افکنند، تا از کنیزان و آلودگان شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند، همانا خداوند غفور و رحیم است.

 

وی با بیان اینکه این آیه اهمیت حجاب و نقش آن در ثبات خانواده‌ها را نشان می‌دهد، اظهار داشت:  هر زنی خصوصیات ظاهری خاص خود را دارد و در مقابل مردها نیز دیدشان متفاوت است و به همین دلیل است که خداوند می‌فرماید زنان خود از دید نامحرمان بپوشانند تا از نگاه‌های هوس آلود پنهان مانده و از سوی مردان مورد آزار قرار نگیرند.

 

 شما خانمی را فرض کنید که به خاطر شرایطی که در منزل دارد مثل داشتن پسر بزرگ و ممیزی نمی‌تواند آن طور که باید و شاید به ظاهرش رسیدگی کند و ناجار به حفظ حجاب بوده و از پوشیدن لباس چسب، کوتاه و آرایش کردن معذور است اما در مقابل همسرش در بیرون از خانه انواع و اقسام خانم ها را با پوشش‌های نامناسب و زننده و آرایش‌های محرک می‌بینید.

 

 حال شما پاسخ بدهید آیا این قضیه نمی‌تواند در فرو پاشی خانواده مؤثر باشد آقا با دیدن چنین صحنه‌هایی همان زیبایی را می‌خواهد و در مقابل همسرش به عنوان یک زن مؤمنه که مکلف به حدود شرعیات است نمی‌تواند مقابل چشم پسر بزرگ به آن شکل ظاهر شود.

 

رعایت حجاب و عفاف در جامعه از سوی همه افراد به ویژه زنان زمینه تحکیم بنیان خانواده و در مقابل بی‌توجهی به این قضیه فروپاشی خانواده‌ها را سبب می‌شود.

 

بسیاری از مردان با دیدن زنان بی‌حجاب و آرایش کرده و بی‌بند و بار در فضای جامعه، در روابط زناشویی شان سرد شده و به دنبال آن ارتباط های عاطفی را با زن‌های بی‌عفت و بی‌حجاب برقرار می‌کنند و این امر منجر به قطع رابطه عاطفی او با همسرش می شود و این خود به تدریج فروپاشی خانواده را رقم می‌زند.

 

 این آمارهای پیرامون علل طلاق نشان می‌دهد كه با افزايش بى‌حجابى، بدحجابى و بی‌بندو باری در جوامع بشری میزان طلاق و از هم گسيختگى زندگى زناشوئى نیز روندی افزایش داشته است.

 

از آنجایی که حجاب یک واجب شرعی است و انسان‌های مؤمن مکلف به رعایت آن هستند چنانچه عده‌ای در این میان هنجار شکنی کنند در حالی که دیگران محدودند منجر به فروپاشی و افزایش خیانت در خانواده‌ها می‌شود بنابراین ضرورت دارد همه افراد جامعه از این هنجار پیروی کنند.

 

یکی از دلایل بالا رفتن سن ازدواج در بین جوانان ،رواج بی‌حجابی در جامعه‏، بى‌بند و بارى را گسترش داده و به تبع این اتفاق زمینه رواج بى‌بند و بارى جنسى فراهم می‌شود، وقتی بسيارى از لذت‏هاى جنسى (كه عامل اصلی گرايش افراد به ازدواج است) به راحتى در دسترس افراد قرار گیرد قطعاً گرایش افراد به ازدواج را کاهش می‌یابد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه