26. دى 1396 - 10:06   |   کد مطلب: 23552
صبریه: بدون شک حجاب دينی، زن را از آفات بیماری‌های بسياری بيمه می‌کند و می‌تواند طراوت و جمال او را پايدار سازد. زحمت حجاب حق بیمه‌ای است که زن برای حفظ آرامش و سلامت آرامش خود می‌پردازد.

یادداشت پایگاه خبری تحلیلی صبریه؛ يکی از عوامل اساسی شکل‌دهنده شخصيت فرزندان، محيط است که شامل خانواده، مدرسه و جامعه می‌شود. محيط سالم به ‌دور از سخنان ناپسند و کردار زشت به‌ویژه اعمال منافی‌عفت در رشد شخصيت روحی و اخلاقی فرزندان اهميت فراوان دارد و محیط ناسالم نيز در تزلزل و سقوط شخصيت آنان بسيار مؤثر است؛ لذا محيط فرزندان اهميت فراوان دارد و محیط ناسالم در تزلزل و سقوط شخصيت آنان بسيار مؤثر است؛ بنابراین محيط فرزندان از نوزادی تا جوانی بايد کاملا از اعمال زشت و دور از اخلاق، پاک باشد.

 
شکی نيست که هرچیزی موجب تحکيم پيوند خانوادگي و سبب صميميت رابطه زوجين شود، براي کانون خانواده مفيد است و در ايجاد آن بايد حداکثر کوشش مبذول شود و بالعکس هرچیزی که باعث سستی روابط زوجين گردد، به حال زندگی زیانبار است و باید با آن مبارزه کرد. اختصاص يافتن التذاذهای جنسی به محيط خانوادگی در کادر ازدواج مشروع، پیوند زن و شوهری را محکم می‌سازد و موجب اتصال زوجين جوان به‌هم می‌شود. ازدواج در قدیم از اهميت زيادی برخوردار و يکی از آرزوهای شيرين جوانان بود؛ به‌همين‌دليل زوجين آن را عامل خوشبختی و سعادت همديگر می‌دانستند، ولی امروزه روابط غیراخلاقی زياد شده است و معاشرت‌های آزاد بی‌بندوبار پسران و دختران، ازدواج را به‌صورت يک وظيفه، تکلیف و محدودیت درآورده است.

 
کشاندن تمتعات جنسی از محيط خانه به اجتماع نيروی کار و فعالیت، اجتماع را ضعيف می‌کند. برخلاف مخالفان حجاب که حجاب را موجب فلج‌کردن نيروی نيمی از افراد اجتماع می‌دانند، بی‌حجابی و ترویج روابط آزاد جنسی، موجب فلج‌کردن نيروي اجتماع است. آنچه موجب فلج‌کردن نيروی زن است، حبس‌کردن استعدادهاي او است، نه حجاب و عفت که عامل مهمی برای رشد و شکوفایی زن به‌حساب می‌آید و جوانان به‌خصوص دختران با پناه‌بردن به حجاب و عفت، بهتر می‌توانند از آزارهای مردان چشم‌چران در امان باشند و بیشتر استعدادهای آن‌ها شکوفا شود.

 
تأثير فوق‌العاده محيط در سازندگی برکسی پوشيده نيست، از اين‌رو هر امری موجب عفت و پاکی عمومی و تعادل فکری، روانی و اخلاقی جامعه و رشد شخصيت انسان شود، برای اجتماع مفيد و لازم است. از آنجا که زندگی انسان جمعی و اجتماعی است؛ جامعه به‌مثابه خانه و خانواده است که حفظ حريم عفاف واخلاق در آن حياتی است، پاکی و آلودگی آن نقش مهمی در سرنوشت افراد به‌ويژه فرزندان و نسل نوخاسته دارد و گناه بسيار بزرگ، لاقيدی و بدحجابی از اين قبيل است؛ بانويی که حجاب و شئون اسلامی را رعايت نمی‌کند، با رفت و آمد در سطح اجتماع عامل غفلت و فراموشی مراقبت الهی و باعث کوری دل‌ها در جامعه می‌شود و از يکسو گناه و رفتار ناهنجار لاقيدی و خودنمايی فسادانگيز را نشر و ترويج می‌کند و ديگر زنان را به اين بلای خانمانسوز گرفتار می‌کند.

خداوند در قرآن می فرمايد: «آن‌هايی که دوست دارند زشتی و فحشا شيوع پيدا کند، عذاب‌شان شديد است»؛ چه برسد به اينکه اعمال و گفتار که خود اشاعه فحشا می‌کند. مراد از فحشا هرگونه رفتار و گفتاری است که زشتی آن بزرگ است؛ اعم از اينکه بی‌حجابي و بدحجابی و انحرافات جنسی باشد. بنابراين جوانان و زنان با فروافکندن لباس حيا و پوشش دينی، همانند آتش سياری مي‌شوند که به هرجا گام نهند، آنجا را آتش می‌زنند و شخصيت نوجوانان و جوانان را دچار حريق می‌سازند؛ راستی چه آتش‌سوزی بدتر از اين وجود دارد که خرمن توانايی‌ها و استعدادهای خود و نسل جديد را می‌سوزانند و شخصيت و انسانيت آنان و خويشتن را تباه می‌سازند.

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه