4. بهمن 1396 - 9:56   |   کد مطلب: 23577
صبریه:برای حفظ سلامت و یک زندگی سالم، مصرف غذای سالم ‏واختصاص دادن یک وعده ی غذایی به سبزیجات ضروری است .‏

یادداشت پایگاه خبری تحلیلی صبریه؛ برای حفظ سلامت و یک زندگی سالم، مصرف غذای سالم ضروری است و در طول روز باید سه وعده غذایی خوب داشته باشید.

 

 به اندازه سهم(پرس) غذا در هر وعده توجه داشته باشید و سعی کنید اندازه هر سهم غذا را کم کنید، آهسته غذا بخورید و به بدن خود توجه داشته باشید زیرا اگر تند غذا بخورید به راحتی می توانید مقدار زیادی مصرف کنید و متوجه مصرف حجم زیادی از غذا نشوید.

 

 سعی کنید مصرف غذاهای فرآوری شده و غذاهای سریع آماده یا فوری مانند شیرینی، غلات فرآوری شده، نان های حجیم(فانتزی) کیک، کلوچه، سوسیس و کالباس، همبرگز آماده و پیتزا را محدود کنید.

 

مصرف میوه و سبزی را افزایش دهید و سعی کنید در هفته حداقل یکی از وعده های غذایی را فقط از غذاهای گیاهی مصرف کنید.

 

 انواع دانه ها و آجیل را به شکل طبیعی و خام و به عنوان تنقلات فوری مصرف کنید و مصرف سدیم یا نمک را کاهش دهید و هنگام پخت غذا، نمک زیادی اضافه نکنید و نمکدان را از سر سفره بردارید و برای چاشنی غذاها از گیاهان تازه، آبلیمو و یا انواع سرکه استفاده کنید.

 

 مقدار سدیم در برچسب های غذایی را بررسی کنید و محصولات کم سدیم را انتخاب کنید و مصرف غذاهای سریع آماده یا فوری که دارای نمک زیادی هستند را محدود کنید و از سس های خانگی استفاده کنید.

 

 داشتن یک زندگی سالم منوط به تحرک کافی  است و بدن شما برای تحرک آفریده شده است، بنابراین از هر طریقی که دوست دارید فعالیت کنید، دوچرخه سواری، شنا، پیاده روی سریع و هر کاری که فعالیت شما را افزایش می دهد حتی اگر وقت کافی ندارید و 10 دقیقه تمرین ساده چند بار در روز را فراموش نکنید زیرا خیلی موثر است.

 

حرکت های کششی و نرمشی انجام دهید، در محل کار از پله ها بالا بروید، ماشین خود را دورتر پارک کنید و بقیه راه را پیاده بروید و اگر کار شما پشت میز نشینی است، هر یک ساعت یک بار حرکات کششی انجام دهید و چند قدم راه بروید.

 

  زیبا کرمی کارشناس تغذیه/

انتهای پیام/

 

 

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه