21. بهمن 1396 - 8:34   |   کد مطلب: 23631
صبریه: نهضت امام خمینی ( ره ) و شکل گیری انقلاب اسلامی به زنان ما امنیت و حجب و حیا را هدیه داد و به برکت این انقلاب اسلامی بسیاری از زنان جامعه در کرسی‌های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی قرار گرفته اند که این نشان از پویایی انقلاب اسلامی و نگاه اسلام به زنان دارد که در زمان حکومت فاسد شاهنشاهی این نوع فرهنگ در رابطه با زنان وجود نداشت.

یادداشت پایگاه خبری تحلیلی صبریه؛  حضور فعال زنان در شکل گیری انقلاب اسلامی را برگرفته از نهضت عاشورا است و در واقعه کربلا در کنار غیورمردان، زنان هم تا لحظه آخر پا به پای نهضت حسینی، امام عصرشان را ترک نکردند و در حقیقت ایستادگی و مقاومت زنان ما در ابتدای انقلاب اسلامی نشات گرفته از همین رشادت‌های بانوان نهضت عاشورا است.

 

زنان در پیروزی انقلاب اسلامی بسیار نقش اساسی داشتند که متاسفانه کمتر به نقش زنان پرداخته شده است. به واقع اگر زنان پشت مردان خود در حمایت از نظام اسلامی نمی‌پیوستند به واقع شکل گیری این نهضت با موانع بسیاری مواجه می‌شد و در آن دوران زنان نه تنها به مردانشان اذن جهاد و دوری از خانه را دادند بلکه خودشان هم در خیابان‌ها با شور و اشتیاق در جهت شکل گیری انقلاب اسلامی به دعوت امامشان لبیک گفتند.

 

در ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی زنان با شعارهای کوبنده خود و آری گفتن به جمهوری اسلامی به واقع نشان دادند که سهم بزرگی را در شکل گیری نظام حکومت اسلامی ایفاء کردند و امروزه زنان جوان جامعه ما باید به خوبی بدانند که پای این انقلاب خون‌هایی حتی از جنس زنانه ریخته شده است و به راحتی ارزش‌های انقلاب اسلامی را با رفتارشان پایمال نکنند.

 

برخی دختران و زنان ما در جامعه رفتارهایی از خود نشان می‌دهند که درخور نظام جمهوری اسلامی نیست و زنان جامعه ما باید هوشیار باشند که هدف از تشکیل نظام اسلامی امنیت بخشیدن به زنانی بود که متاسفانه در زمان شاهنشاهی به عنوان یک کالا در اختیار مردان هوسران قرار گرفته بودند.

 

نهضت امام خمینی ( ره ) و شکل گیری انقلاب اسلامی به زنان ما امنیت و حجب و حیا را هدیه داد و به برکت این انقلاب اسلامی بسیاری از زنان جامعه در کرسی‌های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی قرار گرفته اند که این نشان از پویایی انقلاب اسلامی و نگاه اسلام به زنان دارد که در زمان حکومت فاسد شاهنشاهی این نوع فرهنگ در رابطه با زنان وجود نداشت.

 

امروزه زن جامعه ما با کمال آرامش در دانشگاه درس می‌خواند و در جامعه در بخش‌های مختلف اظهار نظر سیاسی و فرهنگی می‌کند در حالی که این وضعیت در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در حد یک کابوس بود.

 

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه