17. اسفند 1396 - 8:46   |   کد مطلب: 23697
صبریه:مکتب فاطمی ،مکتبی که درس عفاف و حجاب، احترام به همسر و تربیت فرزندان، دستگیری از مستمندان، دفاع از حق و نشر و ترویج اندیشه های الهی را دنبال کرده است

یادداشت پایگاه خبری تحلیلی صبریه؛ امروزه بسیاری از تحلیلگران و روانشناسان جامعه در صدد ایجاد چرایی برای مشکلات ناشی از جامعه زنان هستند که من در یک جمله می گویم که دور شدن از فرهنگ فاطمی بیشترین آسیب را به قشر دختران و زنان ما وارد کرده است.

 

 حضرت زهرا (س)با اینکه زندگی کوتاهی داشتند اما در همین مدت کوتاه بسیار از لسان این حضرت دستورات اخلاقی و فردی و اجتماعی برای انسان ها آورده شده است که همگی قابلیت نشر جهانی دارد.

 

حضرت در تمام طول عمر خود بسیار به مسئله اخلاق مداری در نظام خانه به خصوص  همسرداری  توجه شایانی داشته اند به گونه ای که نه تنها از وظایف داخل خانه کوتاهی نکردند بلکه در  مسائل اجتماعی هم مکتب  اسلام را به خوبی ترویج می دادند .

 

 مهمترین ویژگی اخلاقی حضرت زهرا (س) توجه بسیار زیاد به مبحث حجاب و عفاف بود به طوری که حضرت در مقابل یک نابینا هم دست از حجاب خود برنداشت و همیشه مسئله حجاب و عفاف زن در جامعه از محورهای  خط و  مشی  این بانوی اسلام بود.

 

 مشکل اصلی ما این است که هنوز برای این دسته از خانم‌های معترض در جامعه جا نیفتاده است که فلسفه داشتن حجاب امنیتی برای خود زنان است که با داشتن حجاب نه تنها امنیت آن‌ها حفظ می‌شود بلکه مقام و منزلت یک زن در پرتو حجب و حیا به مردان شناسانده می‌شود که زن یک کالا نیست که بخواهد خدای ناکرده در دست مردان مورد سوء استفاده قرار گیرد.

 

 اگر به دنبال راه آرامش و سعادت دنیوی و اخروی  می گردیم،بهترین و  نزدیک ترین راه،  پیروی از مکتب فاطمی است،مکتبی که درس  عفاف و حجاب، احترام به همسر و  تربیت فرزندان، دستگیری از مستمندان، دفاع از حق و نشر و ترویج اندیشه های الهی را دنبال کرده است و باید در این مسیر ما هم به پیروی از این بانوی اسلام گام اساسی برداریم.

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه